
Kakovost
Kakovost
Nova univerza, Evropska pravna fakulteta stalno spremlja, spodbuja in zagotavlja razvoj in napredek notranjega sistema kakovosti na vseh področjih njenega delovanja z različnimi postopki in aktivnostmi. Vsi dodiplomski in podiplomski študijski programi, ki jih izvaja fakulteta, so akreditirani v skladu z nacionalnimi Merili za akreditacijo in zunanjo evalvacijo visokošolskih zavodov in študijskih programov.
Načrtovanje samoevalvacije na fakulteti je razvidno iz Poslovnika kakovosti Nove univerze, ki ureja sistem spremljanja, vrednotenja in zagotavljanja kakovosti z namenom kakovostnega načrtovanja, organiziranja, delovanja in razvoja vseh svojih dejavnosti opredeljenih v viziji, poslanstvu in ciljih Nove univerze ter virov, za dosego zastavljenih kratkoročnih in strateških ciljev univerze. Načrt ukrepov za prihodnje samoevalvacijsko obdobje pa je razviden v Akcijskem načrtu fakultete.
Namen samoevalvacije je kakovostno načrtovanje, organiziranje, delovanje in razvoj vseh dejavnosti fakultete, opredeljenih v viziji, poslanstvu in ciljih, ter virov, za dosego zastavljenih kratkoročnih in strateških ciljev fakultete.
Kakovost fakultete spremljata dve komisiji, in sicer Komisija za kakovost fakultete in Komisija, za kakovost in evalvacijo Nove univerze, ki vključujeta vse ključne deležnike, predstavnike posameznih področji ali dejavnosti, in sicer: zaposlene, študente in zunanje okolje (npr. alumni, zaposlovalci). Komisiji sodelujeta pri oblikovanju predlogov z izpostavitvijo področij, ki jim je treba v prihodnosti posvetiti še posebno pozornost ter predlaga ustrezne ukrepe za izboljšanje delovanja.
Sistem kakovosti temelji na modelu Demingovega kroga (PDCA): načrtovanje (Plan-P), izvajanje (Do – D), preverjanje (Check – C) in ukrepanje (Act – A).
Povratna zanka kakovosti se odraža na zgoraj opisanem modelu delovanja, s poudarkom na stalnem izboljševanju procesov, kar sledi kot vstopna informacija za nov cikel delovanja samega sistema kakovosti. Preverjanje kakovosti oziroma tako imenovano zapiranje zanke kakovosti poteka dvostopenjsko, na ravni fakultete in na ravni univerze.
Člani Komisije za kakovost Evropske pravne fakultete Nove univerze za obdobje do 31.10.2023 so:
- Marko Novak, raziskovalec (predsednik komisije)
- Boštjan Kerbler, visokošolski učitelj
- Neja Marc, študentka
- Nina Pegan, tajnik fakultete
- Suzana Dejić, vodja referata
- Inga Pikl, vodja Centra za karierni razvoj in mednarodno mobilnost Nove univerze
- Maruša Malovič, področje mednarodne mobilnosti
- Sanja Stepanović, UKNU
- Martina Dolžan, računovodstvo
- Doris Horvat, svetovalka za promocijo
- Jure Švigelj, predstavnik delodajalcev
- Petja Mihelič, predstavnik Alumni NU, Evro-PF
Samoevalvacija študijskega programa
PROCESOGRAM – Samoevalvacija študijskega programa

Priprava članice NU na samoevalvacijo študijskega programa (1)
Strokovna sodelavka za področje kakovosti pripravi in zbere vse relevantno gradivo za izdelavo samoevalvacijskega poročila (analize anket, podatki iz VIS, itd.), ter jih posreduje članom Komisije za kakovost članice.
Komisija za kakovost se sestane in na podlagi prejetega gradiva organizacijsko pripravi na izvedbo samoevalvacije posameznega študijskega programa.
Časovni okvir: oktober
Priprava poročila (2)
Komisija za kakovost ob sodelovanju relevantnih deležnikov, še posebej zaposlenih, študentov, vodstva in zunanjega okolja (med drugim zaposlovalci, naročniki storitev, diplomanti itd.) pripravi samoevalvacijsko poročilo za študijski program ter akcijski načrt.
Časovni okvir: november-december
Obravnava poročila (3)
Komisija za kakovost v sodelovanju z drugimi komisijami in vodstvom članice obravnava samoevalvacijsko poročilo posameznega študijskega programa ter predloge ukrepov (Akcijski načrt).
Časovni okvir: januar
Potrditev poročila (4)
Senat članice Nove univerze (NU) obravnava in potrdi samoevalvacijsko poročilo študijskih programov skupaj s predlogi ukrepov (akcijski načrt).
Časovni okvir: februar
Obveščanje deležnikov (5)
Članica Nove univerze (NU) seznani deležnike, še posebej zaposlene, študente in predstavnike zunanjega okolja (med drugim zaposlovalci, naročniki storitev, diplomanti itd.), s sprejetim samoevalvacijskim poročilom in akcijskim načrtom.
Časovni okvir: februar ter po potrebi še dodatno tekom leta
Samoevalvacijska poročila
Samoevalvacijsko poročilo NU, Evro-PF za študijsko leto 2021/22
Samoevalvacijsko poročilo o izvajanju obvezne prakse na NU, Evro-PF v študijskem letu 2021-22
Pravo 1 – programska evalvacija – 2021-2022
Pravo 2 – programska evalvacija – 2021-2022
Pravo 3 – programska evalvacija – 2021-2022
CGP 2 – programska evalvacija – 2021-2022
PMIN 1 – programska evalvacija – 2021-22
PMN 2 – programska evalvacija – 2021-2022
PMN 3 – programska evalvacija – 2021-2022
Samoevalvacijsko poročilo NU, Evro-PF 2021-22
Akcijski načrti
Akcijski načrt za uresničitev vizije in poslanstva NU, EVRO-PF 2022-23
Akcijski načrt za uresničitev vizije in poslanstva NU, EVRO-PF 2021-22
Akcijski načrt za uresničitev vizije in poslanstva NU, EVRO-PF 2020-21
Akcijski načrt za uresničitev vizije in poslanstva NU, EVRO-PF 2019_2020
Akcijski načrt za uresničitev vizije in poslanstva NU, EVRO-PF 2018_2019
Akcijski načrt za uresničitev vizije in poslanstva NU, EVRO-PF 2017_2018
Akcijski načrt za uresničitev vizije in poslanstva NU, EVRO-PF 2016_2017
Akcijski načrt za uresničitev vizije in poslanstva NU, EVRO-PF 2015_2016
Akcijski načrt za uresničitev vizije in poslanstva NU, EVRO-PF 2014_2015
Akcijski načrt za uresničitev vizije in poslanstva NU, EVRO-PF 2013_2014
Akcijski načrt za uresničitev vizije in poslanstva NU, EVRO-PF 2012_2013
Notranja programska evalvacija
Notranje programske evalvacije so neodvisne evalvacije študijskih programov, ki jih Nova univerza izvaja na način, da je vsako študijsko leto evalviran vsaj eden izmed študijskih programov, ki jih izvajajo članice univerze. V okviru notranje programske evalvacije se presodi evalviran študijski program njegovo izvajanje, doseganje postavljenih ciljev ter potreb študentov in družbe. Študijski program se praviloma evalvira po standardih kakovosti, ki ji določajo Merila za akreditacijo in zunanjo evalvacijo visokošolskih zavodov in študijskih programov, hkrati pa se preveri tudi napredek od zadnje zunanje in/ali notranje evalvacije in učinkovitost celotnega sistema zagotavljanja kakovosti članice univerze.
Seje Komisije za kakovost
1.REDNA SEJA KOMISIJE ZA KAKOVOST NU, EVRO-PF, v študijskem letu 2022/2023
Dne 11. 11. 2022 je potekala 1. redna seja Komisije za kakovost NU, Evro-PF. Seja je potekala preko spletne aplikacije Zoom. Dnevni red seje se je nanašal na pregled in potrditev Samoevalvacijskega poročila o izvajanju obvezne prakse na Evropski pravni fakulteti Nove univerze v študijskem letu 2021/22. Komisija je na podlagi pregleda analize anket, predlogov mentorjev in študentov v poročilo dodala še določene načrtovane ukrepe za izvedbo v študijskem letu 2022/23. Na seji se je obravnavalo tudi presojanje kakovosti hibridnega izobraževanja, pri čemer je komisija predlagala, da se slednje vključi in evalvira v obstoječih področjih samoevalvacijskih poročil članice, ki so oblikovana v skladu z Merili NAKVIS.
2. REDNA SEJA KOMISIJE ZA KAKOVOST NU, EVRO-PF, v študijskem letu 2022/2023
Dne 13. 12. 2022 je potekala 2. redna seja Komisije za kakovost NU, Evro-PF. Seja je potekala preko spletne aplikacije Zoom. Dnevni red seje se je nanašal na pregled in potrditev Samoevalvacijskega poročila Nove univerze, Evropske pravne fakultete za študijsko leto 2021/22, pregled realizacije Akcijskega načrta za uresničitev vizije in poslanstva NU, Evro-PF v študijskem letu 2021/22 in sprejem Akcijskega načrta za uresničitev vizije in poslanstva NU, Evro-PF v študijskem letu 2022/23.
3. REDNA SEJA KOMISIJE ZA KAKOVOST NU, EVRO-PF, v študijskem letu 2022/2023
Dne 14. 3. 2023 je potekala 3. redna seja Komisije za kakovost NU, Evro-PF. Seja je potekala preko spletne aplikacije Zoom. Dnevni red seje se je nanašal na seznanitev z Akcijskim načrtom za študijske programe NU, Evro-PF za študijsko leto 2020/2021 in njegovo realizacijo v študijskem letu 2021/2022, potrditev Samoevalvacijskih poročil vseh osmih študijskih programov NU, Evro-PF za študijsko leto 2021/2022 ter pregled in potrditev Programskega akcijskega načrta za uresničitev vizije in poslanstva NU, Evro-PF v študijskem letu 2022/2023.
Obrazec za predloge izboljšav na NU, EVRO-PF
Obrazec je namenjen študentom, visokošolskim učiteljev, sodelavcem ter drugim zaposlenim na Evropski pravni fakulteti Nove univerze ter tudi širši javnosti, da predlagajo svoje predloge izboljšanja. Izpolnjen obrazec lahko pošljete na elektronski naslov referat@epf.nova-uni.si ali ga, v kolikor želite ostati anonimni, oddate v nabiralnik, ki se nahaja v študijskem centru Nova Gorica in študijskem centru Ljubljana.